Pręty okrągłe nierdzewne i obróbkowe

Pręty okrągłe nierdzewne i obróbkowe

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości pręty okrągłe nierdzewne i kwasoodporne. To produkty, które sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu oraz budownictwa. Ze względu na bardzo ważne zadanie, jakie pełnią, elementy te powinny wyróżniać się wysoką odpornością na uszkodzenia czy korozję. Właśnie dlatego oferujemy pręty wykonane z odpowiedniej klasy stali nierdzewnej, która wpływa na ich wytrzymałość.

 

 

Co wyróżnia pręty okrągłe obróbkowe w naszej ofercie?

 

Pręty okrągłe obróbkowe w gatunku 1.4305 wyróżniają się wieloma zaletami, dzięki którym są popularnym produktem w różnych dziedzinach przemysłu. Charakteryzują się głównie uniwersalnym zastosowaniem i wysoką jakością obróbki.

Dostępne są w zakresie wymiarowym od średnicy 3 mm do 200 mm. Oczywiście można spotkać również pręty, których średnica wykracza poza ten zakres. Nie są one jednak tak powszechnie dostępne.

 

⮕  Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach współpracy ⬅ 

 

 

Jakie są rodzaje i zastosowanie prętów okrągłych nierdzewnych?

 

Pręty okrągłe nierdzewne dostępne są w naszej ofercie w następujących wykończeniach:

  • pręty walcowane – ze średnicą do 150 mm. Wykonane są zwykle w dodatniej tolerancji wymiarowej. Pręt ma więc średnicę rzeczywistą równą lub większą od nominalnej.
  • pręty ciągnione – o średnicy od 3 mm do 30 mm. Wykonane w ujemnej tolerancji wymiarowej h9. Mają więc średnicę rzeczywistą, która jest równa lub mniejsza od nominalnej.
  • pręty kute – o średnicy powyżej 150 mm. Wykonane są w dodatniej tolerancji wymiarowej.

 

Poza tym pręty obróbkowe nierdzewne dostępne są w wielu gatunków. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą pręty 1.4305, 1.4301 oraz 1.4404. Poza tym pręty przeznaczone do obróbki CNC mogą być wykonane z fazowanymi końcami. To wymóg, który obowiązuje przede wszystkim w przypadku prętów w gatunku 1.4305 stosowanych do obróbki mechanicznej.

 

Jako dystrybutor stali nierdzewnej i aluminium Investa oferujemy szeroki wybór prętów okrągłych, które powstają z wysokiej jakości stali. Dzięki temu możemy zaproponować pręty o zwiększonej żywotności. Poza tym ich powierzchnia jest gładka i równomierna, a wymiary zgodne z wymaganiami Klientów. Osoby, które nie są zdecydowane co do wyboru konkretnego rodzaju prętów, oferujemy kompleksowe doradztwo i wsparcie w tym zakresie. Wszystkie pręty zostały wykonane przy zachowaniu wysokiego poziomu precyzji i uwzględnieniu obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa.