Cięcie laserowe blach ze stali i aluminium

Jakie branże najczęściej zlecają nam laserowe cięcie blach?

Wykonujemy usługi cięcia laserowego blach dla klientów praktycznie z każdej branży. Dla branży automotive czyli motoryzacyjnej  wycinamy zarówno elementy nadwozia i podwozia, jak i wyposażenia wnętrza. Dla branży budowlanej tniemy laserowo  np. panele elewacyjne, obróbki, parapety, podkonstrukcje czy wsporniki. Jesteśmy obecni w wielu gałęziach przemysłu: w przemyśle  maszynowym (różnego rodzaju maszyny, taśmociągi, przenośniki), w przemyśle stoczniowym (małe konstrukcje i wyposażenia statków), przemyśle morskim (elementy trudnordzewiejące), przemyśle lotniczym (elementy silników, wyposażenie, małe konstrukcje), obronnym, paliwowo-energetycznym (zbiorniki, rurociągi, zawory) oraz  przemyśle wydobywczym (części maszyn).

Zgłaszają się do nas firmy produkujące wszelkiego rodzaju  maszyny, począwszy od prostych maszyn używanych w rolnictwie (np. maszyny rolnicze), maszyn do obróbki  warzyw (np. obieraczki, sortowniki), narzędzi niezbędnych do hodowli zwierząt (np. pojemników do karmienia, ogrodzeń) kończąc na skomplikowanych przenośnikach stosowanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym lub włókienniczym .  Stosujemy cięcie laserowe blach i profili dopasowane do potrzeb naszych klientów.  Tworzymy funkcjonalne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego (uchwyty, wsporniki, nóżki), dla gastronomii (wyposażenie kuchni , szafki, itp.) oraz dla szpitali (wyposażenia sal, gabinetów, szafki, łóżka). Wykonujemy cięcie laserowe blach na potrzeby produkcji detali dekoracyjnych, fragmentów mebli i funkcjonalnych rozwiązań dla firm związanych z reklamą.

Z usług laserowego cięcia stali oferowanych przez naszą firmę korzystają także przedsiębiorstwa związane z przemysłem elektromaszynowym. Tworzymy konstrukcje wagonów, ich poszycia jak i wyposażenia samych wagonów. Tworzymy podzespoły do produkcji samochodów i przyczep. Wykonujemy korpusy, konstrukcje oraz mechanizmy obrabiarek.

Zgłaszają się do nas również producenci systemów wentylacyjnych (klimatyzatory i kanały wentylacyjne) oraz wytwórcy regałów magazynowych, różnego rodzajów pieców (do ogrzewania, hartowania, odpuszczania) , dla których wykonujemy detale za pomocą cięcia laserowego i gięcia. Skontaktuj się z nami, a wykonamy cięcie laserowe stali dostosowane do potrzeb Twojej branży! Zrealizujemy zlecenie według Twoich wytycznych w jednym z naszych 6 oddziałów znajdujących się w całej Polsce!

Czym różni się cięcie laserowe wykrawarką w technologii CO2 od lasera technologii FIBER?

Cięcie laserem to najbardziej precyzyjna i najbardziej popularna technika termicznego rozdzielania materiału. Pozwala poddawać obróbce różnego rodzaju materiały i stal oraz stopy metali niezależnych. Laser CO2 znakomicie radzi sobie z materiałami takimi jak: stal nierdzewna, aluminium oraz stal czarna. Jednakże mimo wyjątkowo zaawansowanej budowy lasera, koszty jego używania są w dalszym ciągu takie same jak w poprzednich latach. Brak zapotrzebowania na dodatkowe rezonatorowe gazy, eliminacja dystrybucji wiązki lasera przy użyciu luster i zmniejszenie zużywania energii są głównymi czynnikami, które implikują pojawienie się generatora, który opiera się na światłowodzie i diodach.

Laser FIBER to najnowsza światłowodowa technologia, która generuje wiązkę laserową i wysyła ją za pomocą światłowodu do głowicy. Pozwala to znacznie zredukować koszty i zwiększyć możliwości maszyny. Stosowanie lasera tego typu umożliwia obrabianie materiałów w zakresie zbliżonym do lasera CO2, jednak w sposób zdecydowanie bardziej wydajny. Tnąc laserem FIBER w cienkich blachach, prędkości cięcia mogą być, aż kilkakrotnie wyższe niż w laserach pracujących w technologii CO2. Jest to spowodowane o wiele wyższą gęstością energii, a także z różnicy wynikającej z samej struktury wiązki laserowej. Sprawdza się ona również w obróbce materiałów o charakterze wysoko refleksyjnych takich jak mosiądz czy miedź. Lasera FIBER nie możemy jednak przeznaczyć do obróbki materiałów niemetalowych, w przypadku których musimy posłużyć się innymi maszynami.

Jeśli skontaktujesz się z jednym z 6 oddziałów naszej firmy to dobierzemy maszynę, która wykona laserowe cięcie blach w technologii idealnej do twoich potrzeb i według Twojego zlecenia!