Cięcie laserowe blach ze stali i aluminium

Jakie branże najczęściej zlecają nam laserowe cięcie blach?

Wykonujemy usługi cięcia laserowego blach dla klientów praktycznie z każdej branży. Dla branży automotive czyli motoryzacyjnej  wycinamy zarówno elementy nadwozia i podwozia, jak i wyposażenia wnętrza. Dla branży budowlanej tniemy laserowo  np. panele elewacyjne, obróbki, parapety, podkonstrukcje czy wsporniki. Jesteśmy obecni w wielu gałęziach przemysłu: w przemyśle  maszynowym (różnego rodzaju maszyny, taśmociągi, przenośniki), w przemyśle stoczniowym (małe konstrukcje i wyposażenia statków), przemyśle morskim (elementy trudnordzewiejące), przemyśle lotniczym (elementy silników, wyposażenie, małe konstrukcje), obronnym, paliwowo-energetycznym (zbiorniki, rurociągi, zawory) oraz  przemyśle wydobywczym (części maszyn).

Zgłaszają się do nas firmy produkujące wszelkiego rodzaju  maszyny, począwszy od prostych maszyn używanych w rolnictwie (np. maszyny rolnicze), maszyn do obróbki  warzyw (np. obieraczki, sortowniki), narzędzi niezbędnych do hodowli zwierząt (np. pojemników do karmienia, ogrodzeń) kończąc na skomplikowanych przenośnikach stosowanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym lub włókienniczym. Stosujemy cięcie laserem blach i profili dopasowane do potrzeb naszych klientów. Tworzymy funkcjonalne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego (uchwyty, wsporniki, nóżki), dla gastronomii (wyposażenie kuchni, szafki, itp.) oraz dla szpitali (wyposażenia sal, gabinetów, szafki, łóżka). Wykonujemy cięcie laserowe blach na potrzeby produkcji detali dekoracyjnych, fragmentów mebli i funkcjonalnych rozwiązań dla firm związanych z reklamą.

Z usług laserowego cięcia stali oferowanych przez naszą firmę korzystają także przedsiębiorstwa związane z przemysłem elektromaszynowym. Tworzymy konstrukcje wagonów, ich poszycia jak i wyposażenia samych wagonów. Tworzymy podzespoły do produkcji samochodów i przyczep. Wykonujemy korpusy, konstrukcje oraz mechanizmy obrabiarek.

Zgłaszają się do nas również producenci systemów wentylacyjnych (klimatyzatory i kanały wentylacyjne) oraz wytwórcy regałów magazynowych, różnego rodzajów pieców (do ogrzewania, hartowania, odpuszczania) , dla których wykonujemy detale za pomocą cięcia laserowego i gięcia. Skontaktuj się z nami, a wykonamy cięcie laserowe stali dostosowane do potrzeb Twojej branży! Zrealizujemy zlecenie według Twoich wytycznych w jednym z naszych 6 oddziałów znajdujących się w całej Polsce!

Czym różni się cięcie laserowe wykrawarką w technologii CO2 od lasera technologii FIBER?

Cięcie laserem to najbardziej precyzyjna i najbardziej popularna technika termicznego rozdzielania materiału. Pozwala poddawać obróbce różnego rodzaju materiały i stal oraz stopy metali niezależnych. Laser CO2 znakomicie radzi sobie z materiałami takimi jak: stal nierdzewna, aluminium oraz stal czarna. Jednakże mimo wyjątkowo zaawansowanej budowy lasera, koszty jego używania są w dalszym ciągu takie same jak w poprzednich latach. Brak zapotrzebowania na dodatkowe rezonatorowe gazy, eliminacja dystrybucji wiązki lasera przy użyciu luster i zmniejszenie zużywania energii są głównymi czynnikami, które implikują pojawienie się generatora, który opiera się na światłowodzie i diodach.

Laser FIBER to najnowsza światłowodowa technologia, która generuje wiązkę laserową i wysyła ją za pomocą światłowodu do głowicy. Pozwala to znacznie zredukować koszty i zwiększyć możliwości maszyny. Stosowanie lasera tego typu umożliwia obrabianie materiałów w zakresie zbliżonym do lasera CO2, jednak w sposób zdecydowanie bardziej wydajny. Tnąc laserem FIBER w cienkich blachach, prędkości cięcia mogą być, aż kilkakrotnie wyższe niż w laserach pracujących w technologii CO2. Jest to spowodowane o wiele wyższą gęstością energii, a także z różnicy wynikającej z samej struktury wiązki laserowej. Sprawdza się ona również w obróbce materiałów o charakterze wysoko refleksyjnych takich jak mosiądz czy miedź. Lasera FIBER nie możemy jednak przeznaczyć do obróbki materiałów niemetalowych, w przypadku których musimy posłużyć się innymi maszynami.

Jeśli skontaktujesz się z jednym z 6 oddziałów naszej firmy to dobierzemy maszynę, która wykona laserowe cięcie blach w technologii idealnej do twoich potrzeb i według Twojego zlecenia!