Szczotkowanie blach

Szczotkowanie blach

Żeby sprostać wymaganiom naszych Klientów, stale poszerzamy zakres naszych usług. Jedną z nich jest szlifowanie blach. Wykonujemy szlifowanie jednostronne oraz dwustronne arkuszy o szerokości do 1500 mm, długości do 3000 mm i zakresie grubości od 0,4 do 4,0 mm. Gotowy materiał dostarczamy pod wskazany przez Klienta adres, ponieważ wiemy, jak problematyczny może być samodzielny transport dużych arkuszy metali. Szlifowanie blachy w Investa odbywa się przy pomocy pasów ściernych o różnych gradacjach, co pozwala na uzyskanie niezwykle satysfakcjonującego efektu.

Szczotkowanie blach jako proces

Szczotkowanie blach jako proces jest podobne do szlifowania, jednak w tym przypadku efektem, jaki zwykle chce się uzyskać, są drobne rysy wykonane w jednym kierunku. Odbywa się to w programowalnych komputerowo maszynach, co pozwala na jednolite szczotkowanie dużych arkuszy.

Szczotkowanie blach w ramach usługi duplo

Oprócz szlifowania proponujemy także usługę duplo, w której skład wchodzi szlifowanie oraz szczotkowanie. Wówczas można osiągnąć wyjątkowe walory dekoracyjne, z jednoczesnym odpowiednim współczynnikiem chropowatości materiału.

Szlifowanie – zalety metody

Szlifowanie jest uznawane za świetną alternatywę dla polerowania – przy zastosowaniu właśnie tej metody można zapomnieć o widocznych odciskach palców na materiale, co sprawia, że ten chętnie jest wykorzystywany w miejscach, gdzie estetykę blachy stawia się na pierwszym miejscu. Jakie jeszcze są zalety wyboru szczotkowanych blach?

  • nie tracą one na trwałości i wytrzymałości, a zyskują estetyczny wygląd,
  • materiał cechuje się lepszą przyczepnością, niż produkty polerowane,
  • ograniczone staje się zjawisko odblasków,
  • koszty utrzymania takich elementów są niskie, ponieważ praktycznie nie wymagają one pielęgnacji i konserwacji.

Blachę po szlifowaniu lub/i szczotkowaniu można pokryć folią ochronną. Rysy po szczotkowaniu mogą mieć odmienną długość, kształt czy gęstość.

Zalety współpracy z Investa

W Investa kierujemy się zawsze europejskimi standardami pracy. Wyróżniamy się zaawansowanym parkiem maszynowym i wykwalifikowanymi pracownikami. Zlecenia realizujemy terminowo i dostarczamy je w odpowiednie miejsce. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań wykonujemy wstępną wycenę i omawiamy z Klientami szczegóły. Zachęcamy do kontaktu w sprawie szlifowania blach lub usług duplo, czyli szczotkowania i szlifowania!