Spawanie aluminium Wrocław, Dolny Śląsk

Spawanie aluminium Wrocław, Dolny Śląsk

Blachy aluminiowe są bardzo chętnie stosowane przez inwestorów i producentów w najróżniejszych zastosowaniach, co wynika głównie z ich niewielkiej wagi, wytrzymałości czy relatywnie łatwej obróbki. Żeby jednak zrobić coś więcej z blach oraz innych aluminiowych elementów, konieczne jest zastosowanie trwałych i skutecznych połączeń tego materiału. Jeżeli szukasz taniej i niesamowicie wytrzymałej metody łączenia blach, postaw na spawanie aluminium. Dolny Śląsk to  miejsce na wykonanie takiej usługi, ponieważ właśnie na jej terenie dostarcza swoje produkty Investa.

Spawanie i dystrybucja aluminium we Wrocławiu, czyli wszystko „od ręki” w jednym miejscu

Firma zajmuje się nie tylko spawaniem aluminium, ale również jego dystrybucją, co znaczy, że możesz:

  • dostarczyć do spawania swoje blachy,
  • zdecydować się na zakup i spawanie aluminium w jednym miejscu,
  • zamówić gotową, uprzednio zaprojektowaną i zespawaną konstrukcję aluminiową.

To ogromne ułatwienie dla wielu przedsiębiorców, którzy z nami współpracują. Możliwość zakupu materiału oraz zrealizowania usługi w jednym miejscu to szansa na oszczędzanie czasu i środków finansowych, co na dużą skalę ma ogromne znaczenie. Nasi specjaliści zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doradzają w razie potrzeby!

Oferta firmy Investa – spawanie aluminium na Dolnym Śląsku

Najczęściej sprzedajemy blachy (walcowane, ryflowane czy gładkie), pręty, ceowniki, teowniki, rury, płyty aluminiowe i kątowniki. W ofercie znalazło się także aluminium anodowane. Dlaczego warto zdecydować się na spawanie aluminium? To najbardziej pewna metoda łączenia za sobą rozmaitych materiałów. Gwarantuje niebywałą szczelność oraz odporność na najróżniejsze czynniki niszczące. Spawanie jest też relatywnie tanie i zdecydowanie niezawodne. W końcu nie bez powodu mosty, łodzie podwodne, statki i konstrukcje off-shore są tworzone właśnie przy pomocy wytrzymałych spoin.

Spawanie aluminium metodą MIG Wrocław

Jak spawa się aluminium? Zazwyczaj wykorzystuje się do tego metodę spawalniczą MIG lub TIG. Migomatem spawa się wówczas, gdy materiał, który chce się połączyć, ma grubość większą niż 1 milimetr. Wykorzystuje się do tego spoiwo oraz gaz osłonowy obojętny (argon lub hel). Zastosowanie właśnie tej metody gwarantuje wysoką jakość spoin, które prezentują się estetycznie. Ze względu na to, że w czasie spawania aluminium tą metodą powstaje duży rozprysk, istnieje konieczność wcześniejszego przygotowania materiału czy spawania w odpowiednich warunkach oraz wymagania sprzętowe, rzadko kiedy ktoś ma możliwość spawania migomatem w domu – zdecydowanie lepiej udać się z tym do specjalistów, zwłaszcza jeżeli nie posiada się odpowiednich kwalifikacji.

Spawanie aluminium metodą TIG Wrocław

Drugą metodą, którą stosujemy w spawaniu aluminium jest TIG. To metoda spawania nietopliwą elektrodą wolframową, które ponownie odbywa się w osłonie gazów obojętnych. W przypadku aluminium spawa się prądem przemiennym, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo wysokiej jakości spoin. TIG-iem zaleca się spawanie do grubości nieprzekraczającej 1mm, natomiast maksymalna grubość to 10 mm. Również w przypadku spawania tą metodą zachodzi konieczność robienia tego w odpowiednich warunkach, w budynku, po uprzednim przygotowaniu materiału spawanego. TIG jest relatywnie mało wydajny, gdy spawa się ręcznie, dlatego rzadko kiedy stosowany jest w przydomowych warsztatach. W Investa spawanie TIG-iem zostanie wykonane dla Ciebie z pełnym profesjonalizmem, szybko, wydajnie i niedrogo.

Zachęcamy do kontaktowania się i skorzystania z naszej oferty! Podejmij współpracę we Wrocławiu ze specjalistami w dziedzinie spawania aluminium!