Profile aluminiowe Poznań

Profile aluminiowe Poznań

Profile aluminiowe to elementy konstrukcyjne, które mogą być wykorzystywane na wiele sposobów w odmiennych branżach. Wszystko ze względu na swoją elastyczność, która umożliwia praktycznie nieograniczone tworzenie kształtów konstrukcji. W naszej ofercie znajdą Państwo najbardziej popularne profile aluminiowe dostępne od ręki, ale też realizujemy indywidualne zamówienia.

 

Czym są profile aluminiowe?

Profile aluminiowe to elementy konstrukcyjne o danej nośności oraz przekroju. Mają także odmienne długości, kształty i wymiary. Mogą być wykonane w całości z jednolitego aluminium lub z mieszanek. Charakterystyczną częścią profili aluminiowych jest ich płaska ścianka nośna.

Nieskomplikowana budowa, możliwość łączenia oraz jednocześnie duża uniwersalność sprawiają, że profile aluminiowe są najczęściej stosowanymi elementami konstrukcyjnymi wykorzystywanymi w różnych branżach.

Do ich produkcji wykorzystuje się stopy aluminium w kilku formach. Może to być blacha, taśmy, płyty, pręty z różnorodnych stopów aluminium oraz folii. Co więcej, do wyboru są komponenty z czystego aluminium, ale też z domieszką miedzi, manganu, krzemu lub magnezu i cynku. Opcja modyfikacji składu sprawia, że można wpływać na to, jakie właściwości mają profile aluminiowe. Poznań to jeden z oddziałów naszej firmy, gdzie mogą Państwo skorzystać z szerokiej oferty profili wykonanych z czystego jak i mieszanego aluminium.

 

ODDZIAŁ POZNAŃ

ul. Magazynowa 10

62-030 Luboń

+48 61 640 64 00

dział handlowy:

+48 506 552 389

poznan@investa.pl

dział usług, cięcie laserem, gięcie:

+48 511 449 613

uslugi.poznan@investa.pl

 

Rodzaje profili aluminiowych dostępnych w naszej ofercie

Proponujemy Państwu profile aluminiowej najwyższej jakości. Do dyspozycji w ofercie są między innymi:

  • Ceowniki
  • Teowniki,
  • Kątowniki,
  • Profile zamknięte.

Ceowniki to profile, które kształtem przypominają literę C i są zbudowane z trzech ścianek. Z kolei teowniki kształtem przypominają literę T. Te profile nie mają dwóch ścian równoległych, tylko prostopadłe, a jeden z nich zamontowany jest na środku. Kątowniki składają się z dwóch ścian złączonych ze sobą prostopadle pod kątem 90°. Natomiast profile zamknięte to konstrukcje bez wypełnionej przestrzeni w środku o różnych wymiarach.

 

Praktyczne wykorzystanie profili aluminiowych

Oferujemy Państwu najwyższej jakości profile aluminiowe, od sprawdzonych dostawców. Dlatego ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Często są używane do stawiania lekkich konstrukcji, jak w przypadku hal namiotowych, ale też tworzenia mebli aluminiowych oraz elementów maszyn i urządzeń, także przemysłowych. Co więcej, produkuje się z nich ramy okienne, okucia, drzwi, a także mebel do garażu i domu. Profile aluminiowe są też wykorzystywane do produkcji barierek oraz różnorodnych stelaży.

W naszej ofercie mamy szeroki wybór profili aluminiowych, które dostępne są w wielu długościach, kształtach, a także wymiarach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie dowolnej konstrukcji ze sprawdzonych oraz wysokiej jakości elementów. Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty oraz składania zamówień osobiście bądź poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie służymy pomocą.