Pręty EN 10278 / DIN 671

Pręty EN 10278 / DIN 671

Naszym Klientom proponujemy również pręty według normy EN 10278 w wielu różnych konfiguracjach, które spełniają wymagania wyżej wymienionej normy. Dostarczamy materiały zgodne z oczekiwaniami Klienta, ale jednocześnie zachowujące solidność i niezawodność w każdym zastosowaniu. Czym się wyróżniają produkty w tej kategorii i kiedy warto je zastosować? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto wybrać pręty stalowe zgodne z normą EN 10278?

Norma EN 10278 określa wymagania dotyczące tolerancji wymiarów oraz tolerancji dla prętów stalowych. Dzięki temu Klient zyskuje pewność, że produkty, które wybierze, są wyprodukowane zgodnie z dbałością o najdrobniejsze detale, co z kolei zapewnia ich doskonałą jakość i spójność wymiarów. Kładziemy ogromny nacisk na to, aby dostarczać produkty wysokiej jakości. Możemy więc zapewnić, że każdy pręt, który oferujemy, przechodzi rygorystyczne testy jakościowe, żeby Klienci byli w pełni zadowoleni z zakupu.

Poza tym dbamy o to, aby pręty były zgodne z dopuszczalnym odchyleniem wymiarowych, jakie określa tolerancja h9 normy EN 10278. Oznacza to, że średnica pręta musi mieścić się w przedziale tolerancji, gdzie symbol h określa dopuszczalny jej poziom – w tym przypadku relatywnie mały. Jeśli więc przykładowo nominalna średnica pręta wynosi 10 mm, to tolerancja h9 oznacza, że rzeczywista średnica może wynosić od 9,964 mm do 10,000 mm. Dzięki temu wskaźnikowi zapewnia się wysoką precyzję wymiarową prętów stalowych, co jest szczególnie ważne w aplikacjach wymagających dokładnych wymiarów i wysokiej jakości wykonania.

Czym charakteryzują się pręty DIN 671?

Standard DIN 671 dotyczy prętów stalowych i określa ich wymiary oraz tolerancje. Jest to niemiecka norma techniczne opracowana przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Pręty stalowe zgodne z DIN 671 są powszechnie stosowane w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, motoryzacja, przemysł maszynowy, produkcja narzędzi czy branża stoczniowa. Standard ten obejmuje wiele rodzajów prętów, m.in. okrągłe, kwadratowe czy sześciokątne. Produkty te wyróżniają się precyzyjnie określonym przez normę:

  • wymiarem,
  • dopuszczalnym odchyleniem wymiarowym,
  • metodami testowania i kontrolowania jakości.

Takie pręty są więc produkowane zgodnie z rygorystycznymi standardami jakościowymi, dzięki czemu zapewniają wysoką jakość i spójność wymiarów. Poza tym użytkownicy mogą wybierać spośród różnych standardowych kształtów, co pozwala im dopasować pręty do konkretnych potrzeb i zastosowań.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą prętów stalowych zgodnych z normą DIN 671/ EN 10278. Jako dystrybutor stali nierdzewnej i aluminium Investa proponujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty, które są zgodne z precyzyjnie określonymi wymaganiami tych norm. Dzięki temu Klienci mają pewność, że wybrany element będzie pasować do konkretnego zastosowania i zapewni funkcjonalne zastosowanie na długi czas.