Obróbka stali nierdzewnej CNC

Obróbka stali nierdzewnej CNC

Stal nierdzewna jest bardzo chętnie wykorzystywana w najróżniejszych branżach głównie z uwagi na ponadprzeciętną odporność na czynniki niszczące. W Investa zajmujemy się jej dystrybucją oraz obróbką na życzenie Klienta. Obróbka stali CNC to gwarancja perfekcyjnie dokładnego wykonania oraz szybkiej realizacji procedury. Stal umieszcza się w specjalnych maszynach, które sterowane są przy pomocy programu komputerowego. Ten korzystając z rysunków, obrabia stal w sposób wyjątkowo precyzyjny. Rysunek i model 3D przedmiotu należy dostarczyć do naszych specjalistów.

 

Dlaczego warto postawić na obróbkę stali w Investa?

W Investa na pierwszym miejscu stawiamy na komfort i zadowolenie naszych Klientów. Dbamy o poprawną i skuteczną komunikację, a usługi wykonujemy z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wszystkie materiały do obróbki transportujemy i przechowujemy w odpowiednich warunkach, a w razie rozszerzenia procedury nie tylko o obróbkę mechaniczną, ale również jej inne elementy np. malowanie, dbamy o staranne przygotowanie materiału.

 

Na czym może polegać obróbka stali CNC?

Obróbka stali CNC może wyglądać bardzo różnie. Proponujemy między innymi:

  • wykrawanie – czyli wycinanie oraz wiercenie w materiałach wybranych przez Klientów kształtów. Umożliwia tworzenie form nawet o bardzo skomplikowanej budowie.
  • frezowanie – polega na usuwaniu nadmiaru materiału z danego miejsca. To proces obróbki poprzez skrawanie przy pomocy specjalnych frezów znajdujących się w maszynie CNC. Prędkość ich działania to nawet 24 tysiące obrotów na minutę.
  • toczenie – najczęściej wykorzystywane do obróbki brył obrotowych, jednak ma również inne zastosowania.
  • wypalanie wycinarkami laserowymi
  • wycinanie na maszynie typu WaterJet
  • gięcie na prasach krawędziowych

Po podjęciu kontaktu i podstawowym opisie usługi do wykonania wyceniamy ją, a następnie po akceptacji przez klienta i dostarczeniu modelu przedmiotu rozpoczynamy realizację usługi. Cechuje nas w szczególności terminowość i dbałość o detale. Dzięki technologii CNC możemy dorobić niemal dowolny element, co sprawia, że jej zastosowanie jest bardzo szerokie – sprawdza się między innymi w branży elektronicznej, transportowej, motoryzacyjnej czy lotniczej. W celu uzyskania informacji o maksymalnych grubościach i wymiarach materiałów, które warunkowane są między innymi wielkością blatów roboczych maszyn, zachęcamy do kontaktu.

 

Od czego zależy skuteczność obróbki CNC?

Obróbka stali nierdzewnej oraz jej należyte wykonanie zależne są przede wszystkim od dostępności sprzętu, jak również umiejętności operatora. Kluczowe jest to, by dobrze ustawić maszynę, a następnie kontrolować przebieg jej pracy. Każdy rodzaj stali obrabia się nieco inaczej, dostosowując prędkość obrotową, metodę wchodzenia ostrzy czy moc urządzenia do potrzeb i grubości materiału. Obróbka CNC doskonale sprawdza się w przypadku obróbki seryjnej, ponieważ zapewnia perfekcyjną powtarzalność.

Powierzając nam to zadanie, można mieć pewność, że zostanie zrealizowane z należytą starannością! Zachęcamy do kontaktowania się w sprawie obróbki stali nierdzewnej, jak również innych rodzajów stali. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania!