Obróbka skrawaniem

Obróbka skrawaniem

W skład naszych usług wchodzi także obróbka skrawaniem, która jest procesem obróbki materiałów. Dysponujemy szerokim zapleczem technologicznym, a także wykształconą i doświadczoną kadrą pracowniczą. Dlatego też w ramach oferowanych usług mogą Państwo skorzystać z kompleksowego serwisu najwyższej jakości.

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Obróbka skrawaniem polega na usuwaniu warstwy nadmiaru materiału z surowego materiału. Inna nazwa tej czynności to także obróbka ubytkowa. W celu usunięcia naddatku materiału wykorzystuje się ostre narzędzia o kształtach specjalnie opracowanych i gwarantujących dokładność. Dzięki temu technologia obróbki skrawaniem daje możliwość tworzenia elementów o danej geometrii oraz wielkości.

Wykorzystanie obróbki skrawaniem

Nowoczesna technologia i obróbka skrawaniem metali są obecnie często wykorzystywane do produkcji idealnych materiałów. Przede wszystkim dokładność, jaką gwarantuje obróbka skrawaniem CNC, doceniania jest w branży produkującej silniki, pojazdy, a także maszyny.

Trzeba też podkreślić, że jest to dokładna, ale też i powtarzalna metoda na uzyskanie dowolnego pod względem kształtu elementu. Z tego też względu usługi obróbki skrawaniem chętnie wykorzystuje się w branży medycznej, elektronicznej, lotniczej, energetycznej i wspomnianej wyżej motoryzacyjnej, a także w wielu innych dziedzinach, gdzie kluczowa jest precyzja i powtarzalność.

Dodatkowo obróbka skrawaniem może być wykorzystywana także do produkcji jednostkowej, a nie tylko masowej.

Rodzaje obróbki skrawaniem

Obróbka skrawaniem wykorzystuje kilka odmiennych narzędzi, które pozwalają na usuwanie warstw materiału. Ze względu na to, można podzielić usługi obróbki skrawaniem na kilka rodzajów:

  • toczenie,
  • struganie,
  • frezowanie,
  • wiercenie,
  • szlifowanie,
  • CNC.

Kolejny podział, jaki można wyróżnić to ten ze względu na podział prac. Jest to obróbka wstępna, kształtująca i wykańczająca. Podczas obróbki wstępnej usuwany zostaje nadmiar materiału, z kolei obróbka kształtująca to proces, w czasie którego nadawany jest elementowi pożądany kształt. Następnie obróbka końcowa nadaje precyzyjny kształt, wymiar oraz gładkość.

Materiały poddawane obróbce skrawaniem

Dokładną część o konkretnym kształcie można otrzymać z różnych materiałów. W naszej ofercie do dyspozycji jest przede wszystkim obróbka skrawaniem stali nierdzewnej. Inne materiały, które można poddawać obróbce to także żeliwo, aluminium, mosiądz, miedź, stale hartowane, ale też drewno i tworzywa sztuczne. W branży motoryzacyjnej najczęściej wykorzystywana jest obróbka skrawaniem stali nierdzewnych.

Obróbka skrawaniem CNC

Szczególnym rodzajem obróbki skrawaniem jest CNC. Jest to nowoczesna technologia, która jest bardziej precyzyjna od klasycznej, ponieważ wykorzystuje różnego rodzaju piły. Spełnia ona najwyższe klasy dokładności obróbki skrawaniem. Co więcej, element który ma zostać wyprodukowany, projektuje się w komputerze przy pomocy specjalistycznych programów, które dodatkowo umożliwiają przeskalowanie i finalne wykonanie w dowolnym rozmiarze.

Jeżeli szukają Państwo firmy z doświadczeniem oraz nowoczesnym zapleczem technologicznym, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty obróbki skrawaniem. Nasze umiejętności sprawiają, że możemy wykonać dowolny element spełniający indywidualne potrzeby dla danej branży. Nasi specjaliści są także do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy. Chętnie pomożemy i doradzimy, które rozwiązanie będzie w danym przypadku najlepsze. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Przeczytaj również o laserowym cięciu blach.