Konstrukcje pod fotowoltaikę – Pomorskie

Konstrukcje pod fotowoltaikę – Pomorskie

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne to istotny element systemu, jakim jest instalacja paneli słonecznych. Jej celem jest umożliwienie odpowiedniego montażu paneli w taki sposób, aby były one skierowane w kierunku optymalnego nasłonecznienia i jednocześnie stabilnie zamocowane. Nasza firma Investa oferuje specjalistyczne usługi dedykowane dla branży fotowoltaicznej w województwie pomorskim

Gotowe systemy montażowe zapewniają spójność i kompleksowość. W zależności od typu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne możemy wyróżnić stelaż naziemny, idealny dla większych instalacji oraz stelaż dachowy, montowany na dachu budynku i bardziej popularny w przypadku instalacji na konstrukcjach mieszkalnych i komercyjnych. Gruntowe systemy wolnostojące wykonane są w całości z aluminium, mogą być zabijane w grunt lub zakopywane. Do dachów skośnych proponujemy aluminiowo-stalowe systemy wraz z uchwytami.

W Investa oferujemy certyfikowaną jakość, popartą unijnym znakiem CE, innowacyjne rozwiązania, a co więcej trwałość i bezpieczeństwo. Oferta firmy obejmuje zarówno systemy montażowe modułów fotowoltaicznych oraz szeroki wybór materiałów hutniczych wraz z elementami montażowymi. Lekkość tworzywa, jakim jest aluminium, ułatwia i przyspiesza montaż, dzięki czemu projekty wdrażane są szybko i sprawnie.

Dostosuj moduł fotowoltaiczny pod indywidualne potrzeby

Elastyczność dopasowania systemów jednopodporowych oraz dwupodporowych pozwala na zamontowanie paneli w układzie poziomym i pionowym. W niektórych przypadkach istnieje również możliwość montażu systemów bifacjalnych, które mają zdolność generowania energii elektrycznej zarówno z przodu, jak i z tyłu panelu. Tym samym zapewniają większą efektywność oraz lepszą wydajność w zróżnicowanych warunkach.

Ważnym krokiem jest także analiza warunków środowiskowych i klimatycznych w miejscu, gdzie ma być zamontowana konstrukcja pod panele fotowoltaiczne. Pomorskie to region posiadający lokalne uwarunkowania do zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Wybierz odpowiedni kąt nachylenia paneli, aby uzyskać maksymalne nasłonecznienie w zależności od lokalizacji geograficznej. Kąt ten może być stały lub regulowany.

Nasze systemy w Investa można poddać procesowi anodowania lub lakierowania, które poprawiają odporność na korozję, zwiększają trwałość i nadają estetyki.

ODDZIAŁ POMORZE

ul. Zastawna 27

83-000 Pruszcz Gdański

+48 58 773 97 77

pomorze@investa.pl uslugi.pomorze@investa.pl

 

Usługi dedykowane konstrukcjom fotowoltaicznym

Obejmują one szeroki zakres działań, wspomagający projektowanie, budowę, instalację oraz utrzymanie systemów fotowoltaicznych. Należą do nich obróbka aluminium umożliwiająca cięcie profili aluminiowych, precyzyjne cięcie przy użyciu lasera w technologii FIBER oraz gięcie odcinków do długości 4000 mm. Usługi te zapewniają wykonywanie projektów własnych jak również tych zleconych przez klientów indywidualnych na bazie dostarczonej przez nich dokumentacji.

Sprawdź rozwiązania firmy Investa w branży fotowoltaicznej wykorzystywane zarówno w małych gospodarstwach domowych jak i wielkogabarytowych farmach słonecznych w Dolnośląskim.