Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na gruncie

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na gruncie

Konstrukcja pod panele w grunt umożliwia montaż fotowoltaiki na powierzchni ziemi. Systemy te są  wykorzystywane przy wszelkiego rodzaju instalacjach – począwszy od mikroinstalacji, a skończywszy na większych instalacjach typu  farmy bądź elektrownie słoneczne. Oto, czym charakteryzują się tego typu produkty dostępne w naszym sklepie.

 

Konstrukcja

Systemy dla branży fotowoltaicznej montowane w gruncie wykonane są  ze specjalnie zaprojektowanych profili aluminiowych, które mocuje się w gruncie w postaci zabijania lub zakopywania. Panele słoneczne są bezpiecznie osadzone na konstrukcji z wykorzystaniem uchwytów i systemów montażowych.

 

Kąt nachylenia

Konstrukcje naziemne pod panele fotowoltaiczne są zaprojektowane w taki sposób, aby optymalizować wykorzystywanie energii słonecznej. Regulacja kąta nachylenia stelaża umożliwia dostosowanie go do każdej lokalizacji, szerokości geograficznej oraz warunków pogodowych.

 

Orientacja

Stelaż na grunt do fotowoltaiki z Investa może być ustawiony w taki sposób, aby zmaksymalizować wykorzystanie promieniowania słonecznego w danej lokalizacji, jak i skierować konstrukcję optymalnie w kierunku południa. Oferujemy również konstrukcję w orientacji wschód-zachód.

 

Wytrzymałość

Konstrukcja na grunt pod fotowoltaikę musi spełniać warunki wytrzymałościowe. Produkty w naszym sklepie są gwarantem bezpiecznego utrzymania paneli słonecznych. Są także odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych i stelaż nie ulegnie zniszczeniu mimo intensywnych opadów i silnego wiatru.

 

Konstrukcja gruntowa pod panele fotowoltaiczne vs. dachowa

Systemy montażowe modułów fotowoltaicznych z przeznaczeniem do montażu naziemnego różnią się konstrukcją od tych dachowych. Konstrukcje na grunt są bardziej rozbudowane, przez co wymagają więcej miejsca. Jak wspominaliśmy, stosuje się je zazwyczaj na farmach i elektrowniach słonecznych. Stelaże dachowe pod fotowoltaikę są częstszym wyborem do gospodarstw prywatnych, montuje się je na domu, a ich konstrukcja gruntowa pod panele fotowoltaiczne zajmuje mniej miejsca.

 

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na gruncie – gdzie ją ustawić?

Odpowiedni wybór miejsca, gdzie zamontowany zostanie system do modułów fotowoltaicznych w gruncie, ma ogromny wpływ na efektywność i wydajność lokalizacji. Gdzie najlepiej go postawić?

 

  • Maksymalnie nasłonecznione miejsce w ciągu dnia. Unikaj zacienionych obszarów!
  • Najlepiej, aby była ustawiona w stronę południa lub w orientacji wschód-zachód.
  • Podłoże powinno być odpowiednio stabilne oraz nośne, aby utrzymać konstrukcje naziemne pod moduły fotowoltaiczne.
  • W miejscu z łatwym dostępem na wypadek konieczności serwisowania paneli.
  • Tam, gdzie pozwalają na to lokalne przepisy.

 

W przypadku dodatkowych pytań pracownicy Investa pozostają do Twojej dyspozycji. Chętnie pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z konstrukcjami pod panele fotowoltaiczne, jak i proponujemy profesjonalne doradztwo w tym zakresie.