Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na dach

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na dach

System pod fotowoltaikę na dach to konstrukcja, która umożliwia montaż paneli słonecznych bezpośrednio na domu. Produkt ten jest zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić stabilność instalacji fotowoltaicznej i maksymalizować wykorzystanie energii słonecznej. Ponadto stelaże dostępne w sklepie Investa minimalizują ryzyko uszkodzenia dachu. Zobacz, co jeszcze wyróżnia nasze produkty w tej kategorii.

 

Materiał

Stelaż pod fotowoltaikę na dach został wykonany ze stali nierdzewnej oraz aluminium, dzięki czemu cała konstrukcja jest lekka, a równocześnie bardzo wytrzymała.

 

Montaż

Systemy montowane są do dachu za pomocą specjalnych uchwytów oraz wzmocnień. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość konstrukcji, a przede wszystkim ochronę paneli słonecznych, montaż powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów.

 

Bezpieczeństwo

Nasze stelaże to gwarant bezpieczeństwa. Odpowiednio zaprojektowane i zamontowane są w pełni bezpieczne dla paneli słonecznych, jak także samego dachu. Przed zakupem, warto skonsultować swój wybór i dostosować go do warunków atmosferycznych, które panują w danym regionie.

 

Projektowanie i instalacja

Nasze systemy projektowane i produkowane są przez specjalistów w tej branży, dzięki czemu Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w pełni zabezpieczona. Dla zachowania należytej ostrożności zalecamy, aby ich montaż został przeprowadzony przez fachowców w tej dziedzinie.

 

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na dach skośny i nie tylko, czyli gdzie dokładnie można go zamontować?

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na dach powinna być zamontowana z uwzględnieniem indywidualnych warunków dachowych, preferencji, a także wszelkich ograniczeń technicznych. Oto kilka typowych miejsc, gdzie zazwyczaj montowany jest stelaż pod fotowoltaikę.

  • Główne połacie dachowe – jest to najczęściej wybierany sposób instalacji, ze względu na dużą powierzchnię.
  • Płaski dach – jeśli Twój dom ma płaskie pokrycie, nadal masz możliwość montażu na nim paneli słonecznych, jednak wymagane są wtedy specjalne uchwyty i systemy regulacji.
  • Połacie boczne – jest to często wykorzystywana metoda zwłaszcza w przypadku branży przemysłowej lub rolniczej. Alternatywę tę często wybiera się, jeśli powierzchnia dachu jest ograniczona bądź właściciel preferuje montaż na bocznych ścianach.
  • Dodatkowe konstrukcje – tę opcję wybiera się wtedy, jeśli budowa dachu uniemożliwia bezpieczny montaż paneli. Stosuje się wtedy dodatkowe konstrukcje np. wsporniki lub słupy, by móc zainstalować stelaż z fotowoltaiką.

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego stelażu do konkretnej instalacji fotowoltaicznej.