Kątowniki

Kątowniki

Kątowniki ze stali nierdzewnej – przydatne w każdej konstrukcji

Ze względu na dużą wytrzymałość produkty ze stali nierdzewnej są niezbędnym elementem niemal każdej konstrukcji budowlanej czy też technicznej. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać trwałą i stabilną strukturę, odporną na działanie temperatur i innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Sprawdź aktualną ofertę produktów ze stali nierdzewnej oraz aluminium, dostępnych u dystrybutora Investa.

 

ZOBACZ KATALOG

 

Kątowniki równoramienne i nierównoramienne w ofercie Investa

Elementy konstrukcyjne dopasowywane są w oparciu o szczegółowe wymiary projektu i jego pojedynczych elementów, ich zastosowania i przeznaczenia, a także pod względem dopuszczalnego obciążenia.

Kątowniki równoramienne dostępne są w różnych wersjach wymiarów standardowych. Natomiast elementy nierównomierne można dopasować indywidualnie, biorąc pod uwagę poszczególne wymiary konstrukcji i jej wymagania techniczne. W ofercie dystrybutora stali nierdzewnej i aluminium Investa, dostępne są zarówno kątowniki równoramienne jak i nierównoramienne, tworzone na indywidualne zamówienie klienta.

 

Dlaczego warto wybrać elementy konstrukcyjne ze stali nierdzewnej?

Kątowniki ze stali nierdzewnej charakteryzują się dużą lekkością w stosunku do wytrzymałości, jaką gwarantują. Dzięki takim właściwościom odpowiednio utrzymują nawet dużą i wymagającą konstrukcję, nie obciążając jej.

Dodatkowo elementy wykonane ze stali nierdzewnej są o wiele lepszym wyborem niż propozycje z innych materiałów, ponieważ stal nierdzewna jest odporna na korozję. Dzięki temu nawet w trudnych warunkach pogodowych elementy nie ulegają zniszczeniu, dlatego kątowniki nierdzewne mogą zachować pierwotne właściwości przez bardzo długi czas.

Co więcej, stal nierdzewna to materiał łatwy w obróbce. Elementy ze stali nierdzewnej można dowolnie kształtować i łączyć ze sobą, co przyspiesza i ułatwia przebieg prac konstrukcyjnych. Dodatkowo stal nierdzewna charakteryzuje się wysoką temperaturą topnienia i niską rozszczelnością termiczną. Dzięki temu kątowniki zachowują pierwotne umocowanie i kształt zarówno pod wpływem silnych mrozów, jak i skrajnie wysokich temperatur.

Zastosowanie takich elementów konstrukcyjnych to gwarancja solidnego podtrzymania i zabezpieczenia styków powierzchni na długie lata.

 

Gdzie najczęściej stosowane są kątowniki nierdzewne?

Stal nierdzewna jest bardzo często stosowana w wielu gałęziach przemysłu. Kątowniki powstają poprzez wykorzystanie metody walcowania lub gięcia metalu, który w efekcie tworzy kąt prosty, służący odpowiedniemu podtrzymaniu danej konstrukcji.

Kątowniki ze stali nierdzewnej są najczęściej wykorzystywane w konstrukcjach budowlanych i pracach murarskich. Wspierają montowanie dachów, schodów czy też elementów wykończeniowych. Są również powszechnie stosowane w stolarstwie meblowym i ciesielstwie. Dodatkowo stanowią również niezbędny element montażu ogrodzeń i bram garażowych.

Oprócz tego takie elementy nierdzewne są przydatne również podczas remontów, prac naprawczych oraz konserwatorskich. Często stanowią również ważny element naprawy i budowy maszyn transportowych, rolniczych czy też urządzeń technologicznych i produkcyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości produktów ze stali nierdzewnej i aluminium. Oprócz kątowników dostępne są również inne produkty długie ze stali, takie jak pręty, płaskowniki, ceowniki lub teowniki, niezbędne w wielu dziedzinach przemysłu i budownictwa.