Gięcie blach na wymiar

Gięcie blach na wymiar

W naszej firmie oferujemy gięcie blach o różnej grubości oraz kształtach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego możemy podjąć się precyzyjnego kształtowania materiału o wielu długościach i odmiennej masie. Pracujemy na innowacyjnym, renomowanym sprzęcie od takich producentów, jak np. LVD czy BYSTRONIC. Giętarki mają automatyczny cykl gięcia, co zapewnia powtarzalność oraz dokładność detali. Wykonujemy dowolną ilość egzemplarzy blach, zachowując 100% powtarzalności ich kształtów.

 

gięcie blach

 

Na czym polega gięcie blachy na wymiar?

Gięcie blachy na wymiar przebiega za pomocą specjalnych urządzeń, dzięki którym możemy osiągnąć pożądany poziom dokładności. Zmianie podlega kształt obrabianego materiału, zachowując jego pierwotne właściwości fizyczne. W tym celu stosuje się takie rodzaje gięcia, jak np. zwijanie, wyginanie, zaginanie czy profilowanie. Nacisk, jaki wywierany jest na blachę, powoduje, że materiał przekracza swoją maksymalną granicę sprężystości i nie może powrócić do stanu wyjściowego.

Modyfikowane są tylko krzywizny metalu, ponieważ gięcie nie ma wpływu na wymiary poprzeczne, spójność materiału czy wytrzymałość na rozciąganie. Odkształcenia mogą być jednak wykonane tylko na określoną wartość naprężenia. Zbyt duży nacisk powoduje więc uszkodzenie giętego produktu, a w efekcie – jego rozdzielenie na części. Proces obróbki blachy wymaga więc indywidualnej konfiguracji maszyny. Parametry zawsze dobierane są do właściwości materiału.

 

Do czego stosuje się blachę giętą?

Blacha to materiał wyróżniający się trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego sprawdza się w konstruowaniu produktów różnego zastosowania. Ukształtowana blacha stosowana jest do pokrycia dachów różnych obiektów (domów jednorodzinnych, hal przemysłowych, wiat, przystanków autobusowych, itd.). Gięcie blach stosuje się także do realizowania indywidualnych zamówień. Dzięki nowoczesnym maszynom powstają nawet te najbardziej skomplikowane kształty. W rezultacie można stworzyć nowoczesne ogrodzenie, konstrukcję pod ławkę czy meble ogrodowe.

Blacha poddana kształtowaniu wykorzystywana jest na szeroką skalę w przemyśle produkcyjnym, który wiąże się z automatyką i robotyką. Nowoczesne obudowy i ramy urządzeń konstruowane są właśnie za pomocą tej metody. Dużą zaletą tego rodzaju techniki jest precyzja i powtarzalność seryjna – szczególnie przy budowie urządzeń i maszyn. Sprzęt ten musi zachowywać określone parametry oraz wymiary gięcia.

Jako dystrybutor stali nierdzewnej i aluminium Investa dysponujemy rozbudowanym parkiem maszyn, który umożliwia nam wykonanie profesjonalnego procesu gięcia blach. Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia i dopasowujemy parametry obróbki do rodzaju materiału oraz jego właściwości. Możemy więc zapewnić, że uzyskane produkty będą kompatybilne z ich przeznaczeniem. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania całej oferty i zakresu świadczonych usług. Odpowiemy na każde pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z procesem gięcia blach.